עסקים רבים סובלים מדי פעם מהפסקות חשמל, כמו גם אירועים המתקיימים במקומות סגורים, במיוחד בחודשי החורף. רכישה או השכרת גנרטור גיבוי מגן על העסק מפני הפסקות חשמל המובילות לפגיעה בפעילות העסק בשוטף ומאפשרת הפעלת אירוע ללא תקלות.

כל חורף חברת החשמל שומעת את אותן טענות של עסקים קטנים וגדולים אשר בעקבות נזקי מזג האוויר נשארו כמה שעות, ואף במקרים קיצוניים מספר ימים, ללא חשמל. עסקים בקדמה הטכנולוגית של היום לא יכולים לעבוד ללא חשמל, בין אם מדובר על חשמל להפעלת מכונות במפעל או בין אם מדובר על הפעלת מערכות המחשוב במשרד. עסק כיום לא יכול לתפקד ללא חשמל, ולכן, כאשר נוצרת הפסקת חשמל העסק לא יכול לעבוד כהלכה. מצב שכזה מוביל לפגיעה קשה בפעילות של העסק, לרוב גם השבתה כללית של העסק, ולהפסד הכנסות.

באירועים לעומת זאת, מדובר לרוב במספר שעות או יום אחד לכל היותר, אשר נעשות הכנות רבות על מנת להבטיח את הצלחתו. השכרת גנרטור על מנת שיגבה את מערכות החשמל הקיימות באירוע יכולה להבטיח את הצלחת האירוע.

גנרטור עוזר לעסק להתמודד עם מקרים של הפסקת חשמל

גנרטור שמטרתו העיקרית היא גיבוי הוא פתרון מצוין להתגוננות מהפסקות חשמל. גנרטור גיבוי מתחבר לתשתית החשמל של העסק או המתחם, כאשר הוא מתוכנן להתחיל פעולה ברגע שהוא מזהה הפסקה באספקת החשמל של התשתית. ככה שברגע שקיימת הפסקת חשמל , מכל סיבה שהיא, גנרטור הגיבוי יתחיל פעולה ויספק לכם חשמל עד שהבעיה ברשת החשמל תטופל. אם אתם משכירים גנרטור שייגבה את פעילות העסק או האירוע, או רוכשים גנרטור קבוע, אתם יכולים להיות רגועים שלא יקרה מצב שבו אין רצף של אספקת חשמל במקרה של תקלה אזורית.

באיזה גנרטור גיבוי כדאי לבחור?

ישנו מגוון רחב של גנרטורים להשכרה אשר בנויים לגבות תשתית חשמל במהלך הפסקת חשמל. השכרה של גנרטור גיבוי מתאים צריכה להסתמך על מספר אומדנים הקשורים לתפקוד של גנרטור לגיבוי מקור חשמל העסק:

1. צרכי הספק החשמל

יש להשכיר גנרטור גיבוי אשר יכול לספק את צרכי החשמל של האירוע או בית העסק. גנרטור גיבוי צריך להחליף את כמות הספק החשמל הנצרכת בלפחות 80%. כך שאם מדובר על מפעל יצרני גדול אשר דורש הספק חשמלי להפעלת מספר מכונות גדולות, הוא יידרש להשכיר גנרטור גיבוי מסחרי לעומת משרד עם 3 מחשבים או אירוע יומ הולדת במקלט השכונתי שבמקרים אלה ניתן להסתפק בגנרטור גיבוי קטן.

2. תדירות הפסקות החשמל

עסקים אשר מודעים לחשיבות של השכרת גנרטור לגיבוי מקור החשמל בעסק, כנראה גם יודעים באיזו תדירות הם נדרשים להשתמש בגנרטור. ככל שהעסק סובל מיותר הפסקות חשמל, כך עולה חשיבות איכות הגנרטור. בחירה של גנרטור גיבוי בהקשר זה היא בעייתית כי מצד אחד כל הפעלה של הגנרטור שוחקת את המנוע והסוללה שלו, ומצד שני, גנרטור שפועל לעיתים רחוקות יכול לשבוק חיים ברגע האמת. מומלץ להתייעץ עם מומחה להשכרת גנרטורים בנוגע לבחירת הגנרטור המתאים.

באירועים המצב דומה, אך מדובר בתעודת ביטוח לתקלות ברשת החשמל ולכן חושב להבטיח שהגנרטור יהיה באיכות מעולה על מנת לוודא שביכולתו לתת פתרון בזמן אמת.

3. מהן הסיבות להפסקות החשמל?

בחירה של גנרטור גיבוי גם מאוד תלוי במקור הסיבה להפסקות החשמל. לדוגמה, תקלות זמניות של עומסים בתשתית החשמל האזורית לרוב גוררות הפסקות חשמל קצרות לעיתים קרובות. זה דורש גנרטור גיבוי קטן עם תגובה מהירה. אם הפסקות החשמל מקורן בתקלות מסיבות בתשתית החשמל, למשל עקב נפלית עמוד חשמל בחורף, אז נידרש יצטרך להשכיר גנרטור גיבוי גדול שיכול לעבוד במשך כמה ימים עד להחזרת תשתית החשמל.

4. עלויות השכרת הגנרטור

העלויות הכוללות של השכרת גנרטור גיבוי יעזרו לכם לקחת החלטה לגבי הגנרטור המתאים ביותר עבור העסק או האירוע שלכם. בנוסף לכך, הם יאפשרו לכם לבצע השוואה בין אופציית הרכישה של גנרטור גיבוי קבוע לבין השכרת גנרטור בעת הצורך. ברוב המקרים איננו זקוקים לגנרטור גיבוי בכל ימות השנה, אלא לתקופות בעייתיות כמו החורף. בחנו את ההוצאות החודשיות של גנרטור הגיבוי לעומת רכישה חד פעמית של גנרטור, כאשר יש גם לקחת בחשבון עלויות אחזקת גנרטור גיבוי לאורך השנה ועלויות הדלק.