ישנם מספר דגשים לבחירה נכונה של גנרטורים להשכרה שחשוב לקחת בחשבון בכל פעם שמבצעים השכרת גנרטור, ואין להשכיר גנרטור בלי לוודא שהוא תואם לכל הדגשים.

השכרה של גנרטור יכולה להיות מאוד מלחיצה, כי רוב האנשים לא יודעים איך בדיוק עובד גנרטור ואיזה גנרטור הכי מתאים לצרכים שלהם בהפקת אירוע בשטח. אבל כן ניתן להגיע לבחירה הנכונה ביותר של גנרטור להשכרה אם אנחנו מבצעים השכרת גנרטורים על פי מספר דגשים שעוזרים לנו להחליט איזה גנרטור אנו צריכים לצרכי האירוע שלנו.

גנרטור רגיל או גנרטור בהמתנה?

רוב האנשים מבצעים השכרת גנרטורים משתי סיבות מרכזיות: הם צריכים גנרטור נייד שיספק חשמל במקום שאין גישה ישירה לחשמל או שהם צריכים גנרטור חשמלי לגיבוי שיעמוד בהמתנה במידה ותהיה הספקת חשמל. אתם יכולים להשכיר גנרטור רגיל נייד או להשכיר גנרטור שמתחיל לפעול רק במידה ונוצרת הפסקת חשמל (גנרטור בהמתנה), כאשר מדובר על שני סוגים שונים של גנרטורים להשכרה. בתחילת החיפוש אחר גנרטורים להשכרה עליכם לעשות את האבחנה של הצורך שלכם מהגנרטור, כלומר, האם אתם רק צריכים גנרטור לגיבוי או האם אתם צריכים גנרטור לכל מטרה. בהתאם לכך אתם יכולים לדעת האם עליכם לשכור גנרטור בהמתנה או לשכור גנרטור רגיל.

מהו הספק החשמל שאנו צריכים מהגנרטור?

הדבר שבו הכי נבדלים גנרטורים להשכרה אחד מהשני הוא ביכולת מתן הספק החשמל, כאשר ניתן להשכיר גנרטורים קטנים וניתן להשכיר גנרטורים תעשייתיים בהתאם לצרכי החשמל של השימוש המיועד מהגנרטור. מה שקובע איזה גנרטור להשכרה נבחר הוא כמובן הספק החשמל שאנו צריכים. כלל האצבע אומר שככל שאנו צריכים להפעיל יותר מכשירי חשמל בבת אחת על ידי הגנרטור, כך הספק החשמל של הגנרטור חייב להיות גדול יותר. לדוגמה אם אנו צריכים לספק חשמל למערכת קריוקי קטנה בשטח, אנו יכולים להסתפק בהשכרת גנרטור קטן עם הספק חשמל נמוך. מצד שני, אם אנו עורכים חתונה גדולה בטבע וצריכים לספק חשמל לעמדת תקליטן שלמה אנו חייבים גנרטור שיכול לספק לנו הספק חשמל גבוה בהתאם.

הגדירו את צרכי החשמל שלכם מהגנרטור והתייעצו עם נציג חברת השכרת גנרטורים מנוסה לגבי גנרטור שיכול לעמוד בהספק החשמל הנדרש. נוסף על כך, יש לקחת בחשבון שבמידה ומדובר על אירוע גדול יכול מאוד להיות שתצטרכו להשכיר מספר גנרטורים גדולים לעמוד בכל צרכי החשמל של האירוע.

מהו מפרט הגנרטור הנדרש?

חשוב לדעת שיש מספר סוגי גנרטורים להשכרה, הנבדלים אחד מהשני בצריכת הדלק, מבנה מערכת הגנרטור, הקומפקטיות שלהם ויכולת העמידות שלהם. יש לתת דגש למפרט הגנרטורים המוצע להשכרה ולוודא שהמפרט של הגנרטור תואם את הצרכים שלכם. למשל אם אתם מעוניינים להפעיל גנרטור ברעש מינימלי, אתם צריכים לחפש גנרטור מושתק. אם חשוב לכם ניידות של הגנרטור, אז כדאי לחפש גנרטור עם מפרט גלגלים חזק לניוד קל. גם חשיבות סוג הדלק, בנזין או סולר, צריכה לבוא בחשבון כשבוחרים גנרטור. אם אתם עורכים אירוע במזג אוויר לא אופטימלי, מומלץ להשכיר גנרטור עם מבנה עמידות גבוה.

מהי עלות השכרת הגנרטור?

ובשורה התחתונה, כמובן שהכי חשוב לנו שהעלות הכוללת של השכרת הגנרטור תתאים לכיס שלנו. יש לבצע סקר שוק מקיף בין מספר עסקים שמציעים גנרטורים להשכרה, ולהשוואת בין עלויות ההשכרה הכוללות בין סוגי גנרטורים תואמים. העלות הכוללת של גנרטורים להשכרה חייבת לכלול את עלות שינוע הגנרטור למתחם המיועד, עלות השכרת הגנרטור לפי זמן ההשכרה הצפוי, תוספת אחריות והפיקדון הנדרש להשאיר אצל משכיר הגנרטורים.