השכרת גנרטור צפויה לעבור ללא בעיות מכיוון שגנרטורים להשכרה עוברים תחזוקה יומית בחברות השכרת הגנרטורים. עם זאת, יכול לקרות מצב שבו גנרטור מושכר לא יעבוד בעת הפעלתו בשטח.

כל שנה שחולפת אנו הופכים להיות יותר ויותר תלויים במכשירי חשמל, ומכאן בצריכה שלנו בחשמל. לכן היום אם אנו יוצאים לטיול משפחתי או מארגנים אירוע כלשהו במקום שאין חיבור ישיר לתשתית חשמל, אנו צריכים לבצע השכרת גנרטור. אנו משכירים גנרטור מכיוון שרכישה של גנרטור היא עניין מאוד יקר, וזה לא משתלם לרכוש גנרטור לשימוש חד פעמי. הבעיה הנובעת מכך היא שלפעמים מי שמשכיר גנרטור לא יודע כיצד לתפעל אותו במידת הצורך.

גנרטור להשכרה הוא לא מכונה מסובכת יותר מדי, וגם גנרטורים להשכרה לרוב מתוחזקים טוב יותר מאשר גנרטורים פרטיים, ולכן אתם לא אמורים להיתקל בבעיות מסובכות בהפעלת הגנרטור. אך במידה וקיימת תקלה בגנרטור מושכר, מומלץ שתכירו קצת יותר על תפעול של גנרטור להשכרה. אין ספק שהבעיה הכי גדולה כאשר משכירים גנרטור היא כאשר הגנרטור לא עובד, ולכך יש כמה סיבות מרכזיות.

1. כשל בסוללה של הגנרטור

הסיבה הכי נפוצה שבגללה גנרטור מפסיק לעבוד היא כשל בסוללה הממוקמת בתור הגנרטור. הסוללה מאחסנת את החשמל שנוצר בעקבות תנועת מנוע הגנרטור (שעובד על בנזין או סולר) ומספקת את החשמל מהגנרטור. לסוללות יש אורך חיים מסוים אשר נגמר כאשר נוצרת הצטברות עופרת בסוללה כתוצאה ממגע האוויר שלא מאפשרת יותר לסוללה לאחסן את החשמל. עליכם לוודא שהגנרטור שאתם משכירים מגיע עם סוללה במצב תקין.

2. רמות נוזל קירור נמוכות

מנוע גנרטור להשכרה מתחמם תוך כדי עבודה כמו כל מנוע אחר. לכן בהרבה גנרטורים יש חומר קירור שמטרתו למנוע מהמנוע להתחמם יתר על המידה תוך כדי העבודה. נוזל הקירור עובר בתוך המנוע ומקרר אותו תוך כדי עבודה. במידה ובגנרטור שהשכרתם יש רמות נמוכות של נוזל קירור, אז הסיכויים שהגנרטור יתחמם יתר על המידה גדלים. בקשו מחברת השכרת הגנרטורים למלא את רמות נוזל הקירור בגנרטור.

3. רמות שמן מנוע נמוכות

בהמשך לרמות נוזל הקירור המיוחד, יש הרבה גנרטורים חשמליים קטנים אשר שומרים על טמפרטורת המנוע אך ורק עם שמן המנוע. רמות שמן נמוכות או דליפה של שמן במהלך עבודת מנוע הגנרטור יפגעו בתפקוד הגנרטור עקב התחממות. חשוב לוודא בכל גנרטור, במיוחד בגנרטורים להשכרה שאין להם נוזל קירור, שיש מספיק שמן במנוע.

4. דליפת דלק

גנרטור להשכרה עובד על חומר דלק כלשהו (יש גנרטור בנזין ויש גנרטור דיזל) אשר מתדלק את המנוע של הגנרטור לעבוד ולייצר חשמל שממלא את הסוללה בגנרטור. כאשר לגנרטור אין דלק הוא יפסיק לעבוד. זה כמובן ברור שיש לדאוג שיהיה דלק בגנרטור, אך הרבה אנשים לא מודעים לכך שדלק יכול גם לדלוף מהגנרטור עצמו. דליפה של דלק יכולה להתרחש בעקבות נקב במיכל הדלק או דלק שדולף מהמנוע בזמן העבודה. בקבלת הגנרטור יש לוודא שאין חורים במיכל הדלק ולוודא בהפעלה הראשונה שדלק לא דולף מהמנוע עצמו.

5. אוויר במערכת הדלק

זוהי בעיה נפוצה עם גנרטורים זולים יותר, אשר לא בנויים לעבודה רציפה של הרבה שעות. גנרטור קטן להשכרה לא יצליח לעמוד בדרישות העבודה להספקי חשמל גבוהים לאורך זמן. מנוע גנרטור שנמצא במאמץ לאורך זמן יתחיל לשאוב דלק במהירות גדולה יותר, מה שיכול לגרור שאיבה של בועות אוויר קטנות לתוך המנוע. בועות אלו יכולות לפגוע בפעולת המנוע ולהשבית אותו. מומלץ ליתר ביטחון להשכיר גנרטור בעל יכולת הספק גדולה יותר ממה שאתם זקוקים לה, גם במידה ותצטרכו לשלם טיפה יותר על השכרת הגנרטור.