עבודה עם גנרטור חייבת להתבצע בצורה בטוחה ואחראית, לכן, במידה ואתם מתכננים השכרת גנרטור חשוב שתכירו מספר כללים על בטיחות גנרטור.

גנרטורים ניידים הם מאוד שימושיים בתור מקור גיבוי חשמל במקרה של הפסקת חשמל או בתור מקור חשמל נייד כאשר אין יציאת רשת חשמל נגישה. רוב הסיכויים שמי שלא משתמש על בסיס יומי בגנרטור, אלא למשל רק שוקל השכרת גנרטור לשימוש חד פעמי, אינו מודע לדרכי העבודה הבטוחה עם גנרטור. חוסר ידע יכול לגרור עבודה מסוכנת של המשתמש עם הגנרטור או יצירת תקלה בגנרטור עצמו. חשוב להפנים שעבודה עם גנרטור יכולה להיות מסוכנת למי שלא יודע כיצד לתפעל נכונה גנרטור להשכרה, לכן, מומלץ להכיר את דרכי התפעול הבטוחים לגנרטור. אם אתם מתכננים השכרת גנרטור בזמן הקרוב, חשוב שתכירו מספר כללים של בטיחות לעבודה עם גנרטור להשכרה:

1. גנרטור גיבוי חייב להתחבר למתג העברה

אם אתם שוכרים גנרטור גיבוי לאירוע מסוים או שאתם רוצים להתקין גנרטור גיבוי קבוע, אתם חייבים לדאוג לחבר מתג העברה לגנרטור. מתג ההעברה מונע מאנרגיית חשמל שהצטברה במכלול הגנרטור מלעזוב את הגנרטור חזרה לקווי החשמל שעליהם הוא מחובר בדרך קבע. אם לא מחברים מתג העברה יכולים לקרות שני מקרים. המקרה הפשוט והפחות מסוכן הוא שהגנרטור עם הזמן יאבד מהחשמל שנצבר בסוללה שלו, ואז שבאמת נצטרך את הגיבוי של הגנרטור לא יהיה לו מספיק חשמל מידי לספק עד שהוא מתחיל את פעולת המנוע. המקרה המסוכן הוא שיהיה הספק חשמל שהולך וחוזר בין קווי החשמל לגנרטור, מה שיכול לגרור לתקלה בגנרטור.

2. מפעילים את הגנרטור במקום פתוח

גנרטורים פולטים המון פחמן דו חמצני בגלל עבודת המנוע שעובד על דלק, מאוד דומה לעשן שפולט מנוע של רכב. בגלל הגזים הרעילים הללו מאוד מסוכן להפעיל גנרטור חשמלי נייד במקום סגור ללא מספיק אוורור. אם אתם מבצעים השכרת גנרטור לאירועים, חשוב לדאוג למקם את הגנרטור בשטח פתוח שבו האדים הרעילים שהוא פולט יתאדו לאוויר הפתוח בלי בעיות. אם אין ברירה וחייבים להעמיד גנרטור להשכרה במקום סגור, חשוב לדאוג שיהיו מספיק פתחי אוויר שיכולים לנקז את הפליטה של האדים החוצה בצורה מהירה ויעילה.

3. אין לחבר גנרטור ישירות לקיר

טעות נפוצה שעושים הרבה אנשים אשר רוכשים גנרטור קבוע או משכירים גנרטורים לזמן רב הוא ההצמדה של הגנרטור לקיר, ויש כאלו שאף מקבעים אותו בקיר. אסור להצמיד שום דבר לגנרטור בגלל שהוא מתחמם בזמן עבודתו. גנרטורים להשכרה בנויים כך שיש להם פתחי אוויר מכל הצדדים לפליטת החום. אם מצמידים את הגנרטור בצמוד לקיר זה יכול לפגוע גם בגנרטור וגם בקיר.

4. גנרטור מציבים במקום יבש וקריר

אם אתם מתכננים השכרת גנרטור, חשוב שתוודאו שיש לכם מקום יבש וקריר להניח בו את הגנרטור. חשוב למנוע מגע של מים עם הגנרטור במהלך העבודה שלו וגם כאשר הוא כבוי. אם אתם השכרתם גנרטור לאירוע בטבע ויש חשש למזג אוויר גשמי, יש לדאוג להציב את הגנרטור תחת מכסה הגנה מפני הגשם. נוסף על כך, חשוב לא להציב את הגנרטור בתוך מקום חם ולח בכדי למנוע התחממות יתר של המנוע במהלך העבודה שלו ועל מנת לא לסכן פגיעה במיכל הדלק של הגנרטור.

5. הרחיקו את הגנרטור ממגע של ילדים

הרחיקו ילדים כמה שיותר מהגנרטור, במיוחד בזמן שהוא פועל. המארז של הגנרטור יכול להיות מאוד חם למגע של ילדים, וזה מסוכן בהתחשב בכך שילדים אוהבים לגעת בדברים. עוד בזאת, חשוב להרחיק ילדים מהגנרטור מכיוון שבהרבה גנרטורים להשכרה המנוע יחסית חשוף בשלד הגנרטור ואפשר די בקלות לדחוף חפצים למנוע שיכולים להרוס אותו.

6. מפעילים את הגנרטור לפני שמחברים אליו מכשירי חשמל

אין להדליק את הגנרטור כאשר יש מכשירי חשמל שמחוברים אליו. ההדלקה של הגנרטור חייבת להתבצע כאשר שום דבר לא מנסה למשוך חשמל ממנו, זאת על מנת למנוע עומס יתר ראשוני על הגנרטור ובכדי למנוע קצר בגנרטור בעת ההפעלה.