כל מי שמבצע השכרת גנרטור חייב להכיר את כללי הבטיחות לתפעול נכון של גנרטור חשמלי, על מנת למנוע פגיעה בנפש ועל מנת למנוע תקלות בגנרטור.

גנרטור להשכרה נראה הרבה פעמים כמו מכשיר מאוד קל לתפעול, לא יותר קשה לתפעול מקומקום חשמלי, אך הרבה פעמים ההפך הוא הנכון. התפעול של גנרטור חשמלי הרבה פעמים מורכב יותר ממה שמרבית האנשים חושבים, במיוחד כאשר לוקחים בחשבון שהפעולה שלו כל כך חשובה לנו במידה ואנו זקוקים למקור חשמל בשטח. חשוב לדעת לעבוד נכונה עם גנרטור על מנת למנוע תקלות בהפעלתו, ואף גרוע מכך. הרבה אנשים לא מודעים לכך, אך שימוש לא נכון בגנרטור יכול להוביל גם לפציעה או מוות מהתחשמלות. לכן, חשוב להכיר מספר כללי בטיחות לעבודה בטוחה ונבונה יותר עם גנרטור להשכרה.

1. השכירו רק גנרטור חשמלי שמגיע עם מתג בטיחות

מתג בטיחות הוא חלק מאוד חשוב בכל גנרטור, והוא בעצם החלק ששומר מהמנוע להתחמם בצורה מסוכנת במקרה של עומס יתר. גנרטורים חשמליים שאין להם את מתג הבטיחות מאוד מסוכנים. במקרה של עומס יתר המנוע יכול להתחמם ולפגוע בסובבים. מומלץ לא להשכיר גנרטורים בלי אמצעי בטיחות מותקן. עם זאת, רוב הגנרטורים הפנויים להשכרה היום בשוק מגיעים עם אמצעי בטיחות כך שאתם לא אומרים להיתקל בגנרטורים ישנים ולא בטיחותיים.

2. עבוד רק עם גנרטור להשכרה בגודל המתאים

כאשר אתם משכירים גנרטור חשמלי אתם צריכים לבצע התאמה בין דרישות החשמל שלכם מהגנרטור לבין ההספק שהוא מסוגל לייצר. כלומר ניתן להסתפק בגנרטור קטן בכדי לספק חשמל למספר מכשירים קטנים כמו קומקום וכו', אך נזדקק להשכיר גנרטור בעל הספק חשמל גבוה אם אנו צריכים לספק חשמל לאירוע גדול. כל אי התאמה בין הספק החשמל של הגנרטור לבין הספק החשמל הנדרש, לרבות כאשר הספק הגנרטור אינו מספיק לצרכים שלנו, יכול ליצור עומס יתר על הגנרטור ולגרום להפסקת פעולת המנוע ואף לחבלה בגנרטור עצמו. אל תשכחו להתייעץ עם חברת השכרת הגנרטורים בכל הנוגע להתאמה של הספק החשמל בגנרטור המושכר.

3. קרא ביסודיות את הוראות ההפעלה של הגנרטור

כל גנרטור חשמלי מגיע עם הוראות הפעלה של היצרן, ומאוד מומלץ לעבור עליהם רגע לפני שאתם מפעילים אותו. גם אם ביצעתם בעבר השכרת גנרטור, ואתם בטוחים שאתם יודעים כיצד לתפעל גנרטור חשמלי, מומלץ לעבור על הוראות היצרן ליתר ביטחון. לכל יצרן יש הוראות הפעלה שונות ולכל סוג גנרטור יש דרכים לפעולה בטוחה יותר. כמה דקות של מעבר אחר ההוראות היצרן יחסכו לכם זמן רב בניסיון לתפעל את הגנרטור, בנוסף לכך שאתם תעבדו עם הגנרטור הרבה יותר בטוח.

4. לפני הפעלת הגנרטור בדקו את תקינותו

חשוב לבחון את תקינות הגנרטור לפני הפעלתו, בין אם אספתם אותו ישירות מהחברה המשכירה או בין אם הגנרטור נשלח ישירות למתחם האירוע. יש לבדוק שאין שום דבר תקוע בגנרטור, שכל החלקים מחוזקים ומוכנים לפעולה, שיש אמצעי בטיחות קיים, שכל הכבלים הנלווים מחוברים כשורה וכו'. בדיקה קטנה לפני ההפעלה של הגנרטור תצמצם את הסיכויים לפגיעה בפעולה של הגנרטור.

5. אין להפעיל גנרטור חשמלי במקום סגור

מאוד חשוב לדאוג לא להפעיל גנרטור חשמלי במקום סגור, אחרת פלט העשן של הגנרטור יכול להישאר בחלל הסגור ולגרום להרעלת עשן. בדרך כלל מציבים את הגנרטור באזור פתוח, כך שהעשן יעלה כלפי מעלה. אם במידה והגנרטור חייב להימצא בחלק סגור, חשוב לדאוג לפתח אוויר בקרבת הגנרטור.

6. הרחיקו ילדים מקרבת הגנרטור

מרבית הגנרטורים בנויים כך שיש פתחים מסוכנים שקל להגיע אליהם, בין אם באזור המנוע המסתובב או באזור הכניסה של מיכל הדלק. מאוד חשוב למנוע מילדים להתקרב ולשחק בגנרטור, על מנת למנוע פציעה או חבלה קשה.