השכרת גנרטור חייבת להתבצע רק מחברת השכרת גנרטורים אשר מתחזקת את הגנרטורים שלה על פי הנחיות הכלליות של תחזוקת גנרטורים תקינה.

גנרטור חשמלי נייד ואיכותי יכול להחזיק בשימוש למשך שנים רבות כל עוד הוא מקבל תחזוקה נאותה ותקינה. בדיוק כמו שחשוב לכם לקחת את הרכב שבראשותכם למוסך לבדיקה תקופתית ולרוץ לבדיקה אצל מוסכניק כל פעם שדולקת לנו נורה ברכב, כך אנו צריכים לתת דגש לגנרטור שלנו. גנרטור להשכרה או גנרטור גיבוי בבניין רב קומות לא יכול לעבוד לאורך זמן אם הוא לא מקבל את הטיפולים התקופתיים הנדרשים מפעם לפעם. אז אם אינכם עובדים על פי מספר הנחיות כלליות לתחזוקת גנרטורים, אל תתפלאו אם יום אחד הגנרטור שלכם יחליט להפסיק לעשות את עבודתו או תדרשו להחליף חלק של הגנרטור עקב בלאי מהר יותר ממה שציפיתם.

בין אם יש בראשותכם גנרטור גיבוי בבניין או בין אם אתם מבצעים השכרת גנרטור לשימוש של מספר ימים, עליכם לעבוד על פי הנחיות תחזוקת הגנרטורים הבאות:

בוחרים גנרטור שמתאים לצרכי השימוש

ההנחיה הכי חשובה ומרכזית בתחזוקת גנרטורים היא לבחור גנרטור להשכרה המתאים לדרישות אספקת החשמל בצורה האופטימלית ביותר. כלומר אסור לנו לבצע השכרת גנרטור קטן מדי לצרכים שלנו, כי אז הגנרטור יעבוד במקסימום הספק ויישחק מהר, ואסור להשכיר גנרטור גדול מדי לצרכים שלנו, כי אז הגנרטור יעניק הספק חזק מדי שיכול ליצור תקלות. התאמה של גודל והספק חשמל הגנרטור לצרכים שלנו ימנע עבודה לא יעילה של הגנרטור במהלך השימוש, וזה הגורם המרכזי לתחזוקה תקינה לאורך זמן.

לדאוג להעמיד את הגנרטור במקום אופטימלי

חשוב לעמיד גנרטור במקום בטוח, יבש וקריר. עד כמה שגנרטורים יכולים להיות גדולים ומסיבים, הם בקלות יכולים לסבול מתקלות. לגנרטור יש מנוע גדול שמתחמם בקלות, לכן חשוב שהגנרטור ימוקם במקום קריר שימנע התחממות יתר של המנוע. עוד בזאת, בגנרטור יש הרבה סלילי חשמל חשופים, כך שמאוד חשוב למנוע מגע של מים ישירות עם הגנרטור. במידה ואתם מתכננים השכרת גנרטור בשטח פתוח, רצוי למצוא מקום מכסה מפני גשם וקרני השמש.

מונעים מאדי הדלק לחדור חזרה למנוע

במהלך השימוש מנוע הגנרטור פולט אדים של דלק, אדים אשר במידה ויחזרו חזרה למנוע יכולים לחמם אותו ולמנוע תנועה חלקה שלו. לכן, גנרטור צריך לקבל מספיק פתחי אוורור ויש להעמידו במקום שאדי הדלק יכולים להתנדף מבלי לחזור חזרה לתוך המנוע.

מזמינים חשמלאי לביצוע בדיקה תקופתית של הגנרטור

גנרטור הוא בסופו של דבר מכונה, וכמו כל מכונה חשוב לתחזק אותה ביד מקצועית מפעם לפעם. מומלץ לקרוא לחשמלאי המתמחה בתחזוקת גנרטורים על מנת לעשות בדיקת תקופתית של רכיבי הגנרטור. יש לבצע בדיקה תקופתית כל 3-6 חודשים על מנת להבטיח שהמנוע וכל החלקים המרכזיים במנוע נמצאים במצב טוב. במידה והחשמלאי יגלה בלאי באחד החלקים, הוא יחליף את החלק וימנע מכם את אי הנעימות של תקלה במהלך פעולת הגנרטור בעתיד.

שומרים על רמה תקינה של דלק בגנרטור

חובה להימנע ממצב שבו מנוע הגנרטור עובד על אדי הדלק האחרונים, מכיוון שכאשר המנוע עובד יתר על המידה בכדי למשוך דלק שאין במיכל זה יכול ליצור תקלה במנוע עצמו. חשוב תמיד לדאוג שיש מספיק דלק במיכל, לפחות רבע מיכל, בכל עת. גם אם אתם מבצעים השכרת גנרטור לאירועים דאגו לשמור על רמה תקינה של דלק במיכל בכדי למנוע תקלה בגנרטור במהלך תקופת ההשכרה.

דואגים להחליף שמן במנוע הגנרטור

כמו במנוע של מכונית, גם מנוע הגנרטור משתמש בשמן על מנת לקרר את עצמו ולהמשיך את פעולת סיבוב המנוע בצורה חלקה. בכל מנוע יש כמות מסוימת של שמן שהוא ממחזר בכל פעולה, הבעיה היא שעם הזמן השמן מתחיל להתלכלך ולעשות את העבודה לשמה הוא קיים בצורה פחות טובה. על מנת להימנע מכך, רצוי להחליף שמן כאשר הגנרטור מורה על כך.

מפעילים את הגנרטור לפחות כל שלושה חודשים

היצרנים של מרבית הגנרטורים ממליצים להריץ את הגנרטור לפחות כל שלושה חודשים למשך חצי שעה על מנת לטעון מחדש את הסוללה של הגנרטור ולוודא שהמנוע לא תקוע. חשוב שתפעילו גנרטור גיבוי לפחות כל 3 חודשים, או לחילופין, תוודאו שאתם משכירים גנרטור שעבד לפחות כל 3 חודשים מאז תאריך הייצור שלו.